“Пасечник” - магазин товаров для пчеловодства
сравнить - порівняння
Харків

Приманки і ферменти для бджіл

Фильтр Фільтр товарів
Приманка для рою Bee Magnet 300мл
Приманка для рою Bee Magnet 300мл
Ціна: 256 грн
Артикул:
3526
Приманка для рою в спреї 300мл
Приманка для рою в спреї 300мл
Ціна: 321 грн
Артикул:
7068
Препарат для приманки роїв - гель 100г
Препарат для приманки роїв - гель 100г
Ціна: 173 грн
Артикул:
7067
Феромон матки (5 шт)
Феромон матки (5 шт)
Ціна: 675 грн
Артикул:
3073
Приманка для рою в ампулах 5 шт
Приманка для рою в ампулах 5 шт
Ціна: 488 грн
Артикул:
101931
Приманка для рою Bee Magnet 40г.
Приманка для рою Bee Magnet 40г.
Ціна: 247 грн
Артикул:
3529
Віта сворм вайп, хусточка для приваблення рою 10 шт.
Віта сворм вайп, хусточка для приваблення рою 10 шт.
Ціна: 715 грн
Артикул:
3517

        Привой для бджіл є спорудою, яка використовується для того, щоб новий рій чи рій, що вилетів з будь-якого вашого вулика самостійно, зібрався на ньому та сидів «чекав», допоки ви його підсадите у який-небудь вулик. Привоєм також може бути будь-який вулик, якщо ви облаштуєте його приманкою для бджіл.


        Привой для бджіл: принцип роботи

        Бджоли є комахами, що реагують на певні запахи позитивно чи негативно. Також частина запахів грає на інстинктах бджіл, найсильніший з яких – інстинкт розмноження. Саме останній активно задіюється, щоб принадити новий рій бджіл до місця його майбутнього проживання – так пасічники змушують більшу кількість бджіл з’являтися на своїй пасіці, принаджуючи не тільки одомашнених бджіл, а й диких.

        У продажу доступні різні засоби для бджіл з феромонами (у вигляді спрею, ампул, серветок чи іншого форм-фактору), які змушують бджіл приманюватися до конкретного місця та утримуватися на ньому протягом якогось часу (як правило, в багатьох випадках даного часу досить, щоб спостерігаючий пасічник пересадив бджіл до нового вулику, призначеного для них).

        Конструкція привою для бджіл містить поверхні, на які сідають бджоли, та які містять запахи, привабливі для бджіл. Рій бджіл на привої знаходиться в досить спокійному стані, якщо йому нічого не загрожує. Після того як пасічник виявив рій на привої, він повинен його зняти та віднести до вулика, в який він буде заселяти рій. Примітно, що рій може бути заселений як у вулик, де вже є молодий рій низької сили (що розташовується, припустимо, на 3-5 рамках), так й у порожній. При підселенні до вже існуючого варто дотримуватися кількох правил, наприклад, обприскування комах у вулику спеціальними розчинами, що роблять їх спокійними протягом 20-60 хвилин, та забезпечують толерантність до нового рою.

        У разі якщо приманка розташовується всередині порожнього вулика, готового до заселення, його, як правило, тримають у своєму розпорядженні високо, на рівні кількох метрів від землі, щоб його могли легко відчути бджоли, що пролітають повз. Зазвичай його заселення відбувається протягом декількох днів. Але буває й таке, що бджоли там не з’являться з першого чи другого разу. В такому випадку треба повторювати процедуру заселення, знову побризкавши там запахом, що привертає бджіл, чи поклавши туди матеріал, просочений ним.

        Після успішного виявлення нового рою у такому вулику, його варто зняти та віднести на пасіку, де комахи будуть відтепер продуктивно жити.


        Приманка для рою бджіл: чи можна зробити своїми руками?

        Привой для бджіл, при його відсутності в магазинах, можна відносно легко зробити своїми руками. Для цього візьміть дощечку (можна звичайну ДВП чи нетовстий ДСП), до однієї зі сторін якої прикріпіть мішковину (полотно). Тканина повинна бути попередньо гарно просочена воском чи прополісом (друге краще). На іншу сторону (назвемо її верхньою) приклейте, прибийте чи іншим чином прикріпіть вологозахисний матеріал, який буде захищати вашу дощечку від опадів. Бажано закрити цим матеріалом боки теж. Нижню частину тепер прибийте чи прикрутіть до торця досить товстої палиці (ø від 50 мм) по центру, так, щоб коли ви руками будете тримати палицю, піднявши дощечку догори, то дощечка щоб була паралельна землі. На верхню частину дощечки прикріпіть мотузку з синтетичного чи залізного матеріалу (щоб та не відволожувалася та не рвалася з часом), яку ви будете прикріплювати, вішаючи привой на дерево, паркан чи іншу конструкцію.

        Тепер ваш привой майже готовий до використання. Для фіналізації потрібно рясно побризкати мішковину запахом, що привертає бджіл, та залишити на рівні 2-3 метра над землею. Рій, що оселився туди, перенесіть до вулику та струсіть за раз його всередину, закривши кришкою на кілька годин, щоб комахи освоїлися в своєму новому будинку.


        Принади на основі феромонів: придбати у нас

        Ви можете придбати у нас різні пристосування та приманки, якими можна приманити рій. Також в нашому асортименті є інші корисні для пасічника продукти: календар виведення маток та кліточки для маток.