Пасічник
- порівняння
Харків

Вощина для бджіл

Фільтр товарів
Вощина Рута Прополісована (Київська)
Вощина Рута Прополісована (Київська)
Ціна: 220 грн
Артикул:
U0611004
Вощина "Дадан" (Виробник Tomasz Lyson Польща)
Вощина "Дадан" (Виробник Tomasz Lyson Польща)
Ціна: 500 грн
Артикул:
8005
Вощина пластикова Рута
Вощина пластикова Рута
Ціна: 45 грн
Артикул:
ВП02
Вощина Lyson Дадан (трутнева)
Вощина Lyson Дадан (трутнева)
Ціна: 500 грн
Артикул:
8005T
Вощина Lyson Дадан (груба)
Вощина Lyson Дадан (груба)
Ціна: 500 грн
Артикул:
8005G
Вощина "Київоблбджолопром" (Київська)
Вощина "Київоблбджолопром" (Київська)
Ціна: 210 грн
Артикул:
U0611001
Вощина Рута (Київська)
Вощина Рута (Київська)
Артикул:
U0611003
Вощина прополісована (Київська)
Вощина прополісована (Київська)
Артикул:
U0611002
Вощина Lyson Рута
Вощина Lyson Рута
Артикул:
8009
Вощина "Рута" (Виробник Tomasz Lyson Польща)
Вощина "Рута" (Виробник Tomasz Lyson Польща)
Артикул:
8006
Вощина "Дадан" (Виробник ФОП "Печак" Вінницька обл.)
Вощина "Дадан" (Виробник ФОП "Печак" Вінницька обл.)
Артикул:
ВО201

        Вощина – основна робоча поверхня у бджіл. Вощина є заготівлею осередків стільників, які бджоли відбудовують на свій розсуд до повної висоти, наповнюючи осередки медом чи розплодом. Напевно, вже немає такого пасічника, який би не знав, що, ставлячи до вулика рамки для стільників з вощиною, він значно економить робочий час та зусилля бджіл на виготовлення стільників, щоб ці комахи могли віддати максимум зусиль на взяток та виготовлення меду.

            Вощина: купити вигідно в нашому онлайн магазині

        У нашому Інтернет-магазині Харкова ви можете купити різні види вощини, що підходять під ваші рамки усіх розмірів та модифікацій. Вощина, що надівається на рамку, може бути виготовлена й самостійно – проте тільки якщо у вас на пасічному господарстві є воскотопка та прокатний стан для формування воскової вощини (а це разом може коштувати кілька десятків тисяч гривень).

        Альтернативою є придбання готового воскового виробу та навощування на дріт у рамці. Але пасічники, які цінують свій час та зусилля, розраховують на ще більше полегшення роботи – й це можливо сьогодні з пластиковою вощиною. Про неї ми й поговоримо нижче.

        Вощина, зроблена з пластику: переваги

        Відразу відзначимо, що з пластику може виготовлятися не тільки вона сама, а й рамки, а також нерозбірна (цільна) конструкція рамка + вощина. Пластиковий варіант може встановлюватися на дерев’яні рамки, якщо його трохи підрізати – й багато пасічників високо оцінили цю універсальність. Однак вощина з пластика також володіє широким рядом інших переваг:

 1. Довговічність: робота аж до 25 років, так як з плином часу при нормальній експлуатації не деформується. А це важливо не тільки при несенні ваги меду у сильному та середньому бджолиному сімействі, але й при викачуванні. Тепер що радіальна, що хордіальна медогонка, на будь-яких обертах, не завдасть ніякої шкоди рамці з пластиковою вощиною, а час викачування меду знизиться.
 2. Пластик не деформується (не набухає/не всихає/не рветься/не жолобиться) під вологою та холодом. Він не схильний до грибків, цвілі та впливу хвороботворних бактерій, тому як харчовий пластик (з якого відбувається виготовлення виробів) не є живильним середовищем для них.
 3. Його не прогризти: а це важливо при протидії восковій молі та іншим комахам-паразитам, у т.ч. варроатозу. Крім того, гризуни, навіть ті, що пробралися до вулика, не зможуть прокусити пластик.
 4. Його легко повторно використовувати: зчистити віск до пластику, помити, продезінфікувати, просушити – та знову поставити в робоче середовище.
 5. Виробляється 3 різних кольорів (принаймні, за кордоном) – що візуально допомагає визначити призначення, а саме: для меду, для розплоду, для трутнів.
 6. При покупці готової рамки + вощини із пластику, пасічник економить купу часу на виготовлення рамок та навощування.
 7. Зручний огляд та профілактика.

        Пластикова вощина: недоліки

        У даного виробу також є недоліки (але вони повністю перекриваються перевагами):

 1. Виріб низької якості не буде так добре відбудовуватися бджолами, як оригінальна воскова вощина.
 2. Ціна вище класичних варіантів (проте, повністю окупається протягом терміну використання).
 3. Виріб перед повторним використанням треба помити, продезінфікувати та просушити – це додаткові витрати часу.
 4. Перед кожною постановкою до вулика нового виробу він повинен бути провощеним (покритим воском) та покритий солодким розчином – щоб бджоли не ігнорувати його забудову.
 5. Є мало розмірів – не всі варіації цієї вощини можна знайти на вітчизняному ринкові.

        Тепер як ви знаєте плюси та мінуси пластикової вощини, ви самі можете подивитися на асортимент пропонованих нами товарів, щоб зробити вибір між нею та класичними варіантами вощини всіх розмірів та видів. Також подивиться на наше обладнання пасічника та інструментарій для виведення маток.


Читати більшеСвернуть