“Пасечник” - магазин товаров для пчеловодства
сравнить - порівняння
Харків

Поїлки для бджіл

Фильтр Фільтр товарів
Поїлка для бджіл під пляшку (маленька)
Поїлка для бджіл під пляшку (маленька)
Ціна: 25 грн
Артикул:
MOT14
Поїлка для бджіл d = 175мм
Поїлка для бджіл d = 175мм
Ціна: 13 грн
Артикул:
MN93141
Поїлка для бджіл d = 135мм
Поїлка для бджіл d = 135мм
Ціна: 13 грн
Артикул:
MN93142
Поїлка під банку d=130
Поїлка під банку d=130
Артикул:
C21010003

        У дикій природі та на пасіці бджоли п’ють воду, як й багато інших тварин та комах в їх житті (ми не говоримо, що «будь-які живі істоти п’ють воду», тому як є форми життя на Землі, що нічого не їдять та не п’ють у дорослому циклі власного життя). Протягом 1 дня один рій бджіл може випити 0,3-0,5 літра води. Навіть під час найбільшого взятку вони п’ють воду, незважаючи на те, що вони харчуються та приносять у вулик багато нектару, в якому багато води.

        Додаткова волога їм потрібна, щоб охолоджувати вулик, поїти личинок та розбавляти їх корм до більш рідкої консистенції. І, якщо пасічник не організує питну воду своїм корисним комахам, то бджоли будуть витрачати багато часу та зусиль на те, щоб принести воду з більш далеких джерел (річки, ставки, озера), й це негативно позначиться на кількості заготовлюваного ними меду.

        Організація штучного напування бджіл критично потрібна, якщо в радіусі декількох десятків метрів від вулика немає природних джерел з проточною водою. Стояча, затхла вода не принесе користі бджолам через свою низьку якість, можливого пересихання та насичення хвороботворними організмами.


        Поїлки для бджіл: важливість

        Ви можете заощадити час та зусилля своїм смугастим трудівницям, коли організуєте прямо на пасіці джерела чистої води. Це може вам заощадити зусилля 5%-10% бджіл всього вулика (водоносних комах, які відряджаються, щоб приносити воду для годування приплоду, напування інших бджіл та охолодження вулика). Адже, навіть щоб принести 0,3 л води на добу, 1 бджолі треба зробити приблизно 20 тисяч вильотів. Направити ці зайві зусилля варто в корисне русло медозбору.

        Для цього на території пасіки організуйте водопій – з проточною водою чи стоячою, проте чистою. Виходячи з пори року, сили сім’ї, стадії життєвого циклу вулика, температури та інших чинників, 1 бджолосім’я на тиждень вип’є від 40 до 100 літрів вологи. Для задоволення їх потреби можна зробити поїлку з крана з водою, що повільно витікає – бджоли швидко виявлять це водне джерело. Але вони можуть не захотіти пити з нього, якщо вода буде дуже холодна – вони від цього клякнуть та гинуть.

        Якщо ви зробите так, щоб вода нагрівалася на сонці чи текла з крану не крижаною, то бджоли будуть використовувати цю воду, будучи вам вкрай вдячними.


        Поїлка для бджіл всередину вулика

        Всередині чи зовні вулика може бути також встановлена стаціонарна поїлка, куди ви будете періодично доливати воду. Базою для цього може служити майже все, що завгодно: скляна банка, відро, пластикова пляшка… Найчастіше пасічники організовують автоматичні поїлки, що ґрунтуються на законі Паскаля.

        Так, якщо налити у ємність рідину, перевернути її, помістивши відкрите горлечко у ємність, здатну це горлечко закривати водою, що випливає, то частина води витече з горлечка, а інша частина буде поступово витікати, тільки коли води навколо ставатиме так мало, щоб в горлечко заходило повітря.

        Врівноважується тиск води навколо горлечка атмосферним тиском, що дозволяє зробити таку автоматичну поїлку за хвилину з будь-якого підручного матеріалу (умова: горлечко та ємність не повинні стикатися досить щільно, щоб не блокувалася свобода витікання силою поверхневого натягу). Пасічнику тільки залишиться стежити за поповненням запасів води в ємності, та щоб вона виливалася досить вільно.

        Якщо ви не бажаєте використовувати неміцно зроблені на швидку руку пристосування, оптимальним рішенням буде купити в нашому онлайн-магазині готові поїлки: існують конфігурації для банки та пляшки. З їх допомогою ви гарантуєте мінімізацію непродуктивного випаровування води, тому що велика водна маса знаходиться всередині, без вільного доступу атмосферного повітря. Це дозволить вам, як пасічнику, оптимізувати свої зусилля в тому, щоб щодня поїти бджіл.

        У нашому великому каталозі ви також знайдете годівниці для бджіл в Харкові та корми для бджіл (а взагалі, у нас знайдеться все для пасічників). Звертайтеся та купуйте за приємними цінами!