Бджоли, як й інші живі істоти, схильні до хвороб. Джерелом можуть бути мікроорганізми тваринного та рослинного походження:
Інкубаційний період може бути різним, від 1 дня до кількох тижнів. При виявленні захворювання, пасічник повинен вжити ряд дій, щоб уникнути:
У даній категорії товарів («Ліки та препарати») ви маєте можливість придбати якісні товари, що сприяють здоровому рою.
Занесення захворювання може бути виконано комахами (включаючи інших бджіл вашої ж пасіки чи чужих), шляхом переносу вітром, та розмноження з матеріалів вулика, що уражені шкідником. Тому розрізняють два різновиди ліків (чи, якщо вам завгодно – типів обробки): для вулика та для його мешканців.
Вулик обробляється спеціальними складами, ліками, хімікатами, фізичними інструментами (наприклад, зішкребленням ножем-стамескою) та вогнем. Обробок вулика в ідеалі повинно бути декілька:
A. Перед встановленням нового вулика на пасіку;
B. Перед заселенням сім’ї до нового вулику чи переселення зі старого;
C. Після зимівлі у якості профілактики;
D. Перед першим масовим вильотом;
E. Після завершення медозбору;
F. При виявленні хвороби бджіл;
G. При візуальному огляді вулика та виявленні шкідників, грибка, цвілі й т.і.;
H. Після кожного догляду за бджолами (може бути кілька процедур на рік).
Обробці підлягають всі конструктивні внутрішні елементи: стінки, діафрагми, годівниці, рамки, дно, кришка, перегородки. Найважливішим є звільнення дна вулика від бруду, що там скопився, що включає померлих бджіл, екскременти, бруд, й т.і. – тому що саме дно є зосередженням хвороб.
Крім того, знезараження чи інша спецобробка повинна виконуватися й для інструментарію, обладнання та одягу пасічника – все заради запобігання розвитку та передачі мікроорганізмів та інших шкідників. До додаткових методів спостереження за пасікою відноситься її звільнення від вирослої трави та сухостою.
Частково рятує від складнощів обробки та знижує ймовірність захворювань та уражень використання вуликів та рамок із пластику й пінополістиролу, так як ці матеріали не є носіями для спор, мікроорганізмів та збудників, та не є живильним середовищем.
Досвідчений пасічник також розуміє, що не можна використовувати для роботи та комерційного використання продукцію, отриману від хворих та загиблих бджіл – віск, мед, прополіс, розплід.
Препаратів для лікування бджіл сьогодні існує дуже багато. Частина з них є взаємозамінною, а інша частина – для виконання унікальних функцій, наприклад, проти кліщів – одна категорія засобів, проти молі – інша, проти цвілі – третя, й т.і.
Ми продаємо самі лікарські препарати, допоміжні інструменти та матеріали проти хвороб: дим-гармати, дозатори, пульверизатори, випарники та інші. Звертайтеся до нас за привабливою ціною та яскраво позитивною якістю цих та інших товарів для пасіки, купити які в Харкові можна в кілька кліків – наприклад, товари для матководства чи для викачування меду, до яких відносяться, у тому числі, медогонки.