Костюм для бджоляра – це спеціальний одяг, який необхідний пасічникові при роботі з бджолами безпосередньо в місцях установки вуликів та в місцях скупчення бджіл (наприклад, при роботі з поїлками).
Костюм для бджоляра складається з тканинних матеріалів, що майже завжди виготовляються з натуральних тканин (синтетичні варіації теж існують на ринку, й вони коштують дешевше інших пропозицій, проте не користуються у бджолярів попитом через їхню непрактичність: в синтетиці лапки бджіл заплутуються в волокнах та їм непросто звільнитися, через що вони зляться).
Основними матеріалами виготовлення костюмів бджоляра вважаються бавовна та льон (останні варіації костюмів бджоляра є більш дорогими). У костюмах для бджоляра можливі незначні вкраплення еластану – рівно в тій мірі, щоб зробити матеріал костюма для бджоляра таким, що більш тягнеться (наприклад, для створення більш якісної ізоляції від проникнення бджіл під костюм бджоляра), але при цьому, щоб той залишався комфортним для пасічника й для бджіл.
Суть костюма для бджоляра – це комбінезон, що закриває організм людини від ніг до рук та до шиї. У місцях дотику костюма бджоляра з кистями рук, щиколотками ніг та шиєю організовані чи спеціальні довгі липучки, що підганяються, та що збирають матеріал навколо периметру частини тіла так, щоб не залишалося місця для проникнення бджіл, чи замість липучок на костюмі для бджоляра є спеціальні оборки на гумках, що володіють властивістю самостійного затягування. Далі пасічник з метою убезпечити відкриті ділянки шкіри рук, ніг, обличчя та голови надягає рукавички, чоботи/черевики/кросівки та захисну маску з сіточкою для безперервного проникнення повітря та забезпечення огляду. Сіточка може бути замінена на прозоре оргскло чи пластик (він більш легкий), але віддушини для надходження повітря при цьому все одно обладнуються.
Рукавички, що забезпечують захист рук, можуть облягати рукав костюма бджоляра чи вдягатися на нього – це вже як зручно кожному конкретному користувачеві та як надає можливість конфігурація одягу. Використовуючи аналогічній підхід, може бути надіте й взуття. До речі, максимально кращим взуттям до костюму бджоляра визнаються чоботи зі спіненої гуми – вони легкі, захищають ноги від вологи та холоду, добре миються, та від них не втомлюються ноги при тривалому використанні.
Комбінезон виготовляється у світлих відтінках, бажано, білих чи кольору натуральних матеріалів бавовни чи льону, без додавання барвників. Так необхідно з огляду на те, що бджоли можуть агресивно реагувати на темні кольори, тому як саме такого кольору їх природні хижаки (ми зараз говоримо про тварин, таких як ведмідь чи борсук, а не про інших комах) й, отже, бджоли будуть активніше захищати свій будинок від такого темного «ворога».
Альтернативою комбінезона виступають куртка бджоляра + штани, які мають на поясі гумки, що стягують їх краї в районі талії з тією ж метою запобігання проникнення комах всередину. Якому варіантові одягу віддати перевагу – це вже кожен пасічник сам вибере для себе, тому як, крім конструктивних відмінностей в такому одязі, немає реально ніяких функціональних розмежувань, недоліків чи переваг.
Кожному бажаючому придбати високоякісні вироби ми пропонуємо вивчити наш великий каталог, в якому вашій увазі запропоновані більш ніж 40 різновидів товарів даної категорії. Разом з тим ми пропонуємо вам купити всі інші товари, необхідні в пасічній справі, такі як медогонки зі столом, засоби для лікування хвороб, приманка рою, кліточка для матки, вощина, корм, годівниці, вулики та комплектуючі до них. Звертаючись до нас, ви будете впевнені в якості придбаної продукції, так як ми не розміщуємо в нашому каталозі те, що не дає очікуваної якості – адже ми самі пасічники, й пропонуємо іншим тільки те, що використовуємо самі.