В процесі роботи на пасіці бджоляру доводиться часто взаємодіяти з самими бджолами, які, хоч в масі своїй досить доброзичливі, можуть ставати помітно агресивними, коли відбувається вторгнення у їх вулик чи на пасіку взагалі. Іноді вгадати причини зміни в їх поведінці не можна, й це можуть бути, наприклад, холодна погода чи захворюваність в конкретному вулику. Руки бджоляра максимально активно стикаються з робочими поверхнями та інструментами, й тому потенційно можуть постраждати найбільше, якщо працювати з комахами без належного захисту.
Незважаючи на те, що деякі пасічники не чутливі до укусів бджіл та навіть заявляють, що захист рук досить негативно позначається на ефективності їх маніпуляцій при роботі, від чого ті не вдягають рукавички, все ж рукавички бджоляра – це єдиний ефективний на сьогодні захист від укусів комах. І, якщо один-два укуси можуть бути перенесені відносно нормально, то більша їх кількість може викликати алергічну реакцію та помітно знизити ефективність роботи, так як долоні та пальці можуть опухнути та не згинатися.
В результаті, ігнорування захисту рукавичок через нібито неефективність роботи при отриманні укусів може перерости в ту ж неефективність, тільки з тією очевидною різницею, що тепер нездорова припухлість буде тому причиною, та вона нікуди швидко не дінеться (не кажучи вже про супутній біль). Тому ми виступаємо за те, щоб захищати рукавичками руки від негативних бджолиних інтервенцій, а найкращим методом захисту є надягання рукавичок бджоляра.
Основний матеріал виробництва рукавичок бджоляра – це шкіра, натуральна чи штучна. Далі за популярністю йдуть інші щільні матеріали – замша, прогумована тканина й т. ін. Незважаючи на те, що матеріал в цілому щільний, він також є досить гнучким, щоб виконувати більшість функцій. Дійсно, чутливість пальців в рукавичках бджоляра нижче, але не повністю відсутня, щоб їх ігнорувати.
Конструктивно, після завершення території пальців чи пальців + долонь, рукавички продовжуються тим же чи іншим матеріалом (льон, бавовна, гума та ін.), який продовжує захищати кисть та початок ліктя руки від проникнення та укусів комах. Саме на цю подовжену частину надівається куртка чи комбінезон пасічника, які, щільно облягаючи руку бджоляра в рукавичці, виключають негативний вплив комах.
Ще одним недоліком щільної тканини рукавичок бджоляра є те, що руки в них потіють. Так, це дійсно правда, проте спека – єдиний мінус для бджоляра від потіння зважаючи роботу в рукавичках, тому як рука не ковзає та піт не маже навколишні предмети. З іншого боку, бджоляру вибирати для цієї роботи більш тонкі рукавички бджоляра не є доцільним, так як комаха буде прокушувати тонку тканину, нівелюючи аргументи на користь роботи з рукавичками взагалі. Для уникнення потіння в окремих моделях є мікроотвори, через які проникає повітря, проте не жало.
Підбирайте рукавички бджоляра для роботи на вашим розміром. В наявності у нас є рукавички бджоляра великої розмірної сітки, тому кожен пасічник зможе вибрати модель собі по кишені та розміру. Крім того, у нас продаються додаткові товари для бджолярів, які напевно будуть потрібні на пасіці, такі як куртка бджоляра. У нас за привабливою вартістю ви також можете купити штани для бджоляра.