Ізолятор для маток – це пристрій, за допомогою якого виконується ізоляція матки в гнізді. Ізолятор використовується, коли треба виконати ряд функцій, корисних пасічнику:
Сучасні ізолятори маток виконуються з пластика, але на ринку рівноцінно зустрічаються металеві та дерев’яні варіанти.
Основні різновиди ізоляторів маток такі:
Всі вони, за винятком ізолятора Міленіна, дозволяють бджолі активно пересуватися всередині обмеженої області, годуватися від робочих бджіл, але матка не може вибратися за межі зважаючи на занадто малі розміри отворів.
Ізолятор може використовуватися в різні пори року. Наприклад, восени та взимку, щоб обмежити червління та дати матці перезимувати спокійніше. Навесні та влітку для того, щоб спрямувати всі сили вулика на медозбір.
Правда, такі пристосування не завжди можуть знадобитися пасічникові – сильні бджолині сім’ї самостійно відтісняють матку, контролюючи червління, залежно від ступеню сприятливості поточних умов. Слабкі ж сім’ї не можуть змагатися з маткою, а тому пасічник застосовує ізолятор, допомагаючи досягненню цілей сім’ї.
В результаті, молоді бджоли здатні на виліт вже на 7-8 день свого життя, а не на 15-18, як відбувається зазвичай при нормальному чи підвищеному червлінні. До того ж, частина бджіл, яка звільнилася від догляду за молодняком, стають приймальницями меду, а не няньками, що теж підвищує медову продуктивність.
Не варто, щоправда, забувати про те, що рою все-таки потрібно природне оновлення бджіл для збереження рівня популяції комах. Нормальним убутком для них є 5%-10% на місяць (хвороби, втома, хижаки, нещасні випадки та природні причини). Тому треба стежити за тим, щоб кількість бджіл у вулику не падала, а матка періодично випускалася, щоб відкладати яйця, інакше знесилений рій може загинути.
Ізолятор Хмари є довгастим ящиком параметрами 360*240*10 мм. Усередині стінок є вертикальні розпірки з тим, щоб він зберігав форму, та не покалічив комаху, що знаходиться всередині. Робочі бджоли досить малі, щоб входити та виходити з ізолятора даного типу, а матка його не може покинути, як й трутні не можуть потрапити всередину. Він розміщується горизонтально всередині вулика.
Відмінність ізолятора Міленіна від Хмари в його помітно більш компактних розмірах: 230*30*30 (іноді зустрічаються варіанти 227*25*28). Іншими словами, це витягнута трубка, всередині якої комаха може переміщатися з помітною обмеженістю. Розміщення ізолятора Міленіна відбувається на стільниках шляхом вдавлення. Робочі бджоли пасіки, аналогічно ізолятору Хмари, мають можливість годувати матку та отримувати від неї маткові речовини.
Купуйте у нас високоякісні ізолятори для маток всіх наявних конфігурацій. На додаток до цього, ми пропонуємо вашій увазі діркопробивачі для рамок, роєвні-рамконоси, та понад 1000 інших найменувань. Вдалих та дешевих вам покупок!