Дріт для рамок у вулик – це те, на чому буде триматися вощина (якщо ви використовуєте не пластикові рамки). Дріт виконується тільки з металу з наступних причин:
Тепер як ви знаєте, для чого дріт, розглянемо, як він натягується на дощечки рамки. Для кожного різновиду рамки може використовуватися свій по товщині та складу дріт. Так, товщиною він найчастіше буває 0,25 мм, 0,3, 0,4, та 0,5 мм. Чим товще дріт, тим довше він може прослужити без необхідності щосезонного підтягування. З іншого боку, найтовстіший дріт часто призводить до того, що в місцях його проходження по вощині, осередки можуть залишати бджолами незапечатаними (так, вони теж у власному роді перфекціоністи).
Фасування цього продукту для бджоляра – різне, зазвичай поставляється в бобінах чи котушках по 0,25, 0,5 та 1 кг, але окремі великі мотки можуть бути й по 2,5 кг (все залежить від каталогу конкретного виробника). Основні матеріали виготовлення – нержавіюча сталь, оцинковка, ніхром чи чорний метал з іншими легуючими добавками.
Дріт у всіх виготовлюваних варіаціях може вживатися в харчовій промисловості. Дріт протягується через технологічні отвори на стінках навощуваної рамки спеціальним механізмом. Отвори спочатку робляться пасічним діркопробивачем чи свердлильним верстатом. Дріт натягується належним чином, створює підвищену жорсткість рамки, а потім на неї надягається вощина. Так як остання повинна серйозним чином прилягати до дроту, для прикріплення використовується ряд інструментів. Тут вже вступають в діло смаки та бюджети кожного пасічника: це можуть бути звичайні механічні катки для «вкочування» дроту в тіло вощини, електричні інструменти (паяльник для розігріву дроту механічним теплом, електричні клеми для розігріву дроту струмом та інші). Електронавощувачі для дроту вважаються найбільш ефективним інструментарієм.
Навощується кожна рамка, яка повинна бути поставлена в вулики. Якщо не допомогти бджолам з навощуванням рамок, то ефективність їх роботи та медової віддачі помітно знизиться, так як комахи змушені будуть спочатку створити стільники (з нуля), а вже потім вилітати за медом.
Щосезону, однак, не кожна рамка підлягає повторному натягуванню дроту – повторний натяг може знадобитися через 3-5 років, але тоді простіше стару рамку замінити на нову.
Нержавіючий дріт нами продається в широкому асортименті. Купити дріт може будь-який житель України (з доставкою із Харкова). Крім дроту, ви знайдете на наших віртуальних сторінках гігантський вибір всіх інших товарів, які неодмінно стануть в нагоді професійному пасічнику. Серед них ви знайдете вулики та комплектуючі, медогонки та інше обладнання (включаючи цілі технологічні лінії для великих медових підприємств), інвентар, одяг пасічний, інструмент, корм та годівниці.
Звертайтеся до нас просто зараз!