Пасічники при розведенні бджоломаток мітять їх, щоб візуально відрізняти від інших бджіл. У нас є всі необхідні для цього процесу товари, які допоможуть вам робити це ефективно:
Купуючи в нашому онлайн магазині, ви отримуєте високоякісну продукцію за оптимальною ціною, яка допоможе вам у виконанні цієї рутинної діяльності. Купити у нас можна з різними варіантами оплати та доставки по Харкову та Україні.
Мічення маток здійснюється з кількох причин:
Незважаючи на те, що маток змінюють кожні 12-24 місяці, 5-річна колірна диференціація розроблена з метою охопити життєвий цикл особливо цінних маток, які можуть змінюватися пасічниками тільки на 4-5 рік свого життя.
Кольори можна використовувати, не тільки співвідносячи їх з роками, якщо у вас на пасіці немає жодної матки, що живе більше 1-2 років; ще таким чином можна позначати породу бджіл (відокремлюючи одну від одної всередині однієї пасіки). Тоді, якщо на вашому пасічному господарстві працюють кілька людей, мічення маток допоможе їм зрозуміти властивості рою, навіть якщо вони недостатньо знайомі з ним.
У світовій практиці прийнято позначати роки такими кольорами (і циклічно їх повторювати в тій же послідовності):
2020: синій;
2021: білий;
2022: жовтий;
2023: червоний;
2024: зелений.
Щоб виконати мічення, існують два способи: поставити мітку на спинку матці безпосередньо на стільникові чи зловити її та, затискаючи пальцями, виконати мітку. Перший спосіб застосовується рідше, оскільки далеко не завжди дозволяє поставити якісну мітку: матка може рухатися, заважають інші бджоли. Але він є прийнятним, якщо у власника пасіки немає інструменту для вилову, а робити це руками він боїться, щоб не нашкодити комасі. Другий спосіб більш поширений, оскільки дозволяє зробити мітку якісно.
Нанесення фарби в ідеалі повинно проводитися підрізаним тонким пензликом, але серед бджолярського інструментарію також присутні поршневі апарати та маркери. Матеріал мітки – акрилова фарба чи її різновид. Ймовірно використання самоклеючої мітки з номером на ній чи клею, пофарбованого в потрібний колір.
Мітка повинна ставитися на спинку комахи так, щоб частини фарби не потрапили на крила та голову. І, природно, щоб не завдати королеві пошкоджень. Після нанесення, треба почекати 20-30 секунд, не відпускаючи комаху, щоб фарба засохла.
Зворотна посадка королеви на стільники також повинна бути акуратною.
Купуйте у нас мітки для маток, а також додаткові товари для бджільництва: корм для бджіл, обладнання, спецодяг, медову косметику, календар матковода.