Пасічник
- порівняння
Харків

Календарі для виведення бджоломаток

Фільтр товарів
Календар по догляду за бджолами
Календар по догляду за бджолами
Ціна: 35 грн
Артикул:
КП1
Календар для виведення маток
Календар для виведення маток
Ціна: 35 грн
Артикул:
КМ1
Календар виведення маток
Календар виведення маток
Ціна: 27 грн
Артикул:
50590
Календар виведення маток
Календар виведення маток
Артикул:
КЛН01

        Календар виведення маток – це спеціалізований календар, який необхідний пасічникові, щоб контролювати кожен день та кожну стадію життєвого циклу даної істоти.


        Календар виведення маток: опис та особливості

        Життєвий цикл бджоломатки має розклад, що строго задається самою природою та максимальною ефективністю даної комахи в своєму житті. Незважаючи на те, що ці комахи можуть жити в природі близько 7-8 років, саме перші 35 днів їхнього життя є максимально строго регламентованими, інші – з «вільним графіком», протягом якого їх єдина функція – яйцекладка, кожен день.

        Так, звичайно ж, ми не говоримо, що всі 7-8 років королеви бджіл живуть у вулику на пасіці – досвідчені пасічники знають, що ефективність яйцекладки зменшується з часом досить помітно, а тому зміна королеви зазвичай відбувається на 6-24 місяць її активності в кожному конкретному вулику. Відзначимо, що особливо цінні королеви можуть жити по 3-4 роки, але це виняток з правил.

        Отже, щоб правильно замінювати старих комах, які втрачають ефективність, на нових, які сповнені сил та можуть плодоносити так, щоб рій ріс та знаходив силу, пасічники повинні вчасно замінювати їх. У вулику протягом більшої частини року ростуть молоді матки, та пасічнику потрібно визначати з точністю до дня (а іноді – й до години), коли йому варто забирати вже досить зрілу матку з тим, щоб підсаджувати її в потрібні вулики.

        Практична необхідність календаря обумовлена багато в чому особливістю поведінки молодих маток при вилупленні з лялечки: вони знищують всіх інших молодих маток у вулику, які ще не встигли вилупитися, щоб залишитися єдиною королевою. Проте з метою промислового розведення маток така стратегія  ніяк не на руку пасічникові (адже матка може знищувати десятки інших), тому кожну молоду матку, що виходить з лялечки, треба відбирати та пересаджувати.

        З цією головною метою та з іншими другорядними цілями й був розроблений календар виведення маток. Для розуміння його функціонування слід розглянути стадії життя бджолиної матки:

  1. Яйце. У цій стадії бджоломатка росте протягом 3-х днів, проходячи через під-стадії яйця: стояче, похиле, лежаче.
  2. Потім яйце перетворюється на личинку, де матка проводить ще 6 днів, проходячи через такі етапи циклу: одноденна, дводенна, триденна, чотириденна, п’ятиденна та печатка (на 6-ий день). Пасічнику варто зробити контроль стадії розвитку на третій день личинки, щоб упевнитися, що розвиток відбувається як треба.
  3. На 10-16 день триває стадія лялечки, де з, грубо кажучи, черв’яка з задатками дорослої особини, бджоломатка розвиває свої ознаки: крила, ноги, розподіл на груди, черевце та голову, та на її поверхні з’являються волоски. На 14-й день життєвого циклу пасічнику варто зробити відбір, тобто, всіх маток помістити в окремі середовища, щоб запобігти їх боротьбі та самознищенню з єдиною переможницею.
  4. На 17-21 день відбувається дозрівання матки, коли вона набирається сил та стає дорослою комахою, готовою почати здійснювати природою регламентовані функції.
  5. На 22-24 день вона здійснює обліт, після чого повертається до вулика та починає відкладати яйця на 28-30 день. Пасічникові варто контролювати початок ефективної яйцекладки чи замінити матку на іншу, що ефективно почала класти яйця замість тієї, що не почала.

        Щоб контролювати всі ці стадії, випускається календар виведення маток, який може бути розпочато в будь-який день місяця так, як вам зручно завдяки круговій структурі, що обертається.


        Купити календар розвитку бджолиної матки в нашому онлайн каталозі

        З питань придбання календаря виведення маток звертайтеся до нашого онлайн каталогу, який містить всю корисну інформацію та продукцію для кожного власника та керівника пасіки. Серед супутніх товарів ми також пропонуємо вам купити штани для бджоляра та приманка для бджіл.


Читати більшеСвернуть