Пилок є одним з найбільш корисних для людини продуктів бджільництва. Він буває різних кольорів та відтінків, залежно від того, з яких рослин пилок збирається; він може бути сірим, блакитним, білим, червоним, зеленим, коричневим, фіолетовим, чорним… Але в основній своїй масі пилок, який споживач може знайти на прилавках країни – жовтий, оранжевий, оранжево-червоний та подібних кольорів.
Пилок-обніжжя, що збирається бджолами, у тому числі, для власного споживання, є напівфабрикатом, який треба висушувати, щоб надати йому потрібних споживчих якостей, запобігти гниттю, утворенню хвороботворних мікроорганізмів, дріжджових та цвілевих грибів та поліпшити органолептику. В обніжжі, що збирається бджолами, міститься приблизно 20%-30% води, а сушіння дозволяє знизити даний відсоток нижче рекомендованих 10% (рекомендовано 8%).
Хімічний склад бджолиного обніжжя різноманітний та залежить від відвідуваних комахою рослин в процесі медозбору. У обніжжі містяться:
У той час як багато продуктів, які споживаються людиною, висушуються під прямими сонячними променями, з пилком так не вийде: він псується від прямого впливу сонця. Тому були розроблені спеціальні механізми – сушарки для пилку.
Сушарка для пилку являє собою подобу духової шафи чи сушарки для отримання сухофруктів, що працює від електроенергії. Сушарка обмежена в максимальній температурі, оскільки пилок втрачає свої корисні якості, якщо сушиться при температурі вище +40°С. Оптимальний температурний режим для нього становить +38°С.
Після того як пилок-обніжжя зібраний, він повинен бути очищений від механічного сміття, що неминуче потрапляє в ємності для збору обніжжя. Зазвичай очищення відбувається елементарним видуванням повітрям чи відсіюванням сміття на крупному ситі. Після цього пилок насипається рівним шаром на піддони для сушки, що вставляються в сушарку для пилку (до 2 см завтовшки), та запускається цикл висушування. Зазвичай цикл відбувається за 12-24 години, проте якщо в результаті контролю якості ви переконалися, що вологи в продукті ще багато, цикл можна повторити.
Різні моделі сушарки для пилку запропонують вам різну кількість піддонів, що вміщуються всередину, отже, здатні висушувати різну кількість пилку за раз. У найбільших агрегатах може поміститися більше сотні кілограм початкового продукту. В результаті висушування іноді пилок втрачає у вазі понад третину, так як з нього випаровується найважча складова – вода. У процесі сушіння пилок може утворювати грудочки – це природно. При фасуванні продукту на продаж ці грудочки слід розбивати, це просто робити навіть пальцями.
В результаті правильного висушування пилок може зберігатися до 2 років, не втрачаючи своїх корисних та органолептичних якостей.
У нашому онлайн-каталозі зібрані різні варіанти сушок для пилку, які підходять під різні обсяги виробництва, з різною кількістю полиць та з різною місткістю кілограмів продукції. Найбільші варіації, що здатні вмістити до 100 кг, коштують понад 100 тис. грн., в той час як найпростіші можуть бути придбані за 4 з гаком тисячі – вибір за вами!
Крім цієї продукції, ми пропонуємо вам множинні інші товари, що в будь-якому випадку будуть потрібні досвідченому пасічникові: механізми та лінії для відкачування меду та електроножі. Звертайтеся!