Льотковий загороджувач – це пристосування, яке покликане регулювати вхід та вихід бджіл з їх будиночка, як і надходження повітря. Нижче розглянемо льоткові загороджувачі більш детально.
Льоткові загороджувачі: опис, принцип роботи та застосування
У вулику може бути 1 (нижній чи верхній) чи 2 (нижній та верхній) льотки. Вони можуть виконуватися різної форми: як круглий чи довгастий отвір. В період активного медозбору бджоли повинні максимально вільно проходити через льотки (тільки якщо ви не встановлюєте пристосування для збору пилку).
В інший час багато пасічників вдаються до установки льоткових загороджувачів з нижченаведеними цілями:
Льоткові загороджувачі вибираються пасічниками згідно формі льотків: круглі чи довгасті.
Круглі загороджувачі можуть виготовлятися з пластмаси чи металу та мати 2-4 положення (повністю вільний та нічим не обмежений вхід; вхід/вихід тільки для 1-2 бджіл; тільки вентиляція без можливості входу та виходу; повністю закрито, без вентиляції).
Довгасті загороджувачі мають, по суті, 1 положення – відкриття входу та виходу для приблизно 10 бджіл. Використання такого загороджувача не сказати, що обмежує рух бджіл всередину вулика та з нього, проте запобігає виходу матки, трутнів, проникненню мишей та більших, ніж бджоли, шкідників. Такий загороджувач може складатися з 1 чи 2 частин, де засувка може бути окремим елементом чи незнімною частиною всього загороджувача. Його конструкцією також можуть передбачатися вентиляційні отвори, чи вони можуть бути відсутніми. Також можуть бути багатоелементні довгасті загороджувачі, які можуть мати суцільний отвір для виходу та входу багатьох бджіл, тільки для декількох бджіл, чи тільки для вентиляції.
У нас ви можете купити льоткові загороджувачі вигідно та за вашими потребами, так само як й інші релевантні для пасіки товари, наприклад, захвати для рамок чи рамконоси. У разі наявності у вас питань щодо оплати, доставки та користування нашою продукцією, задавайте їх нашим компетентним менеджерам – вони з радістю дадуть вам розгорнуту консультацію!