Кожному пасічнику, якщо він досить педантично ставиться до ефективності всіх процесів, що відбуваються на його пасіці, може приносити непоганий дохід збір та продаж пилку. Навіть самий ледачий пасічник (що звучить як оксюморон, адже ледачі не йдуть в пасічники) не знайде процес організації збору пилку виснажливим. Правда, його сушка та очищення можуть такими бути, проте усі трудовитрати здатні окупитися дзвінкою монетою, адже 100 грам сушеного пилку на базарі можна продати за 20-40 грн., тоді як за один тільки медоносний день з пасіки на 10 вуликів можна зібрати 500-1200 грамів пилку. Взявши навіть мінімальні значення, розполовинивши вагу на втрату води при сушінні та помноживши на медозбірний період, можна за сезон тільки на пилку з мікро-пасіки заробити 3000-5000 грн. Й це найскромніші цифри! Не кажучи вже про те, щоб робити домашню (чи, як вона ще називається, штучну) пергу, яка йде в 5-20 разів дорожче пилку! Також пилок дуже корисний для здоров’я та необов’язково його продавати, якщо можна з його допомогою поправити здоров’я самому собі.
Пилковловлювач – це механічне пристосування, яке збирає пилок у бджіл та утримує його в ємності, частково захищеній від вітру та повністю захищеній від того, щоб бджоли забирали пилок назад.
Пилковловлювачі бувають зовнішні та донні. Перші пилковловлювачі не захищені від впливу опадів, а тому перед початком дощу лоток із зібраним пилком варто спорожняти (а взагалі це бажано робити кожен день). Якщо пилок намокне, від нього не буде ніякого толку та в якості сировини для подальшої обробки цей пилок буде повністю непридатним. Другий варіант – донні пилковловлювачі – використовуються там, де опади не рідкість, а збирати пилок кожні кілька годин немає ніякої можливості. Донний пилковловлювач встановлюється на дно вулику та у нього падає пилок, що втрачається бджолами. Він заповнюється не так активно, як зовнішній пилковловлювач, тому як бджоли все-таки не будуть втрачати пилок навмисно, проте його можна спорожняти раз на 3-5 днів, особливо якщо ви виберете глибоку модель для збору пилку. Зате зовнішній пилковловлювач більш ефективний та заповнюється навіть кожен день з гіркою в період активного взятку, оскільки кожна бджола, що несе на собі пилок-обніжжя, втрачає в будь-якому випадку 50% чи 100% свого вантажу (з 1 чи 2 лапок) при проходженні входу-обмежувача такого пилковловлювача. Іноді разом з лапками, але це відбувається рідко.
Ми пропонуємо вам придбати пилковловлювачі різних модифікацій за приємною вартістю з доставкою з Харкова в будь-яке місто України. Крім цього товару, в нашому привабливому та найширшому каталозі товарів будь-який професійний пасічник знайде додаткові товари, такі як решітки чи рамки. Звертайтеся до нас прямо зараз, щоб отримати приємні ціни, відмінну якість, та наявність товарів в каталозі!