Роздільні решітки використовуються бджолярами з метою регулювання розплоду нових бджіл в періоди, несприятливі для їх медового господарства. Так, відомо, що в червні в наших широтах бджоломатка в природних умовах, якщо її не обмежувати, відкладає найбільше яєць серед інших місяців року, які в липні перетворюються на нових бджіл. Проте саме в цей час бджоли повинні бути максимально зосереджені на медозборі, щоб солодкого продукту та його супутніх вистачило для ефективного викачування та ще залишилося досить самому рою, щоб добре пережити зиму.
Решітки використовуються як обмежувачі розплоду, коли ними перекривають окремі секції вулика. У ці секції робочі бджоли можуть вільно проникати, як й в той простір їх будиночка, який обмежений решітками, тоді як для маток та трутнів ці решітки мають занадто маленькі отвори, щоб пролізти в них. Вони залишаються всередині, збільшений розплід припиняється, будучи обмеженим природною кількістю вільних осередків стільників всередині обгородженої області. При цьому матка не обмежується в пересуванні жорсткими методами, як у випадку з використанням ковпачків, під якими тримають маток в ряді інших випадків. Оскільки збереження бджолиної популяції рою все ж необхідно, та повне усунення яйцекладки неприйнятно, саме розділні решітки, а не ковпачки, потрібні в даному випадку.
Суть решітки: чотирикутник, виконаний з металу чи пластику за розміром вулика. Решітка просто прокладається між секціями, які повинні бути обмежені. Поздовжні отвори у решітки є вентиляційними, бо не перешкоджають повітряній циркуляції, будучи виконаними розмірами 4,2-4,6 мм.
Вибираючи, яку конкретно модель розділні решітки роздобути, врахуйте, що метал решітки може згинатися від необережного поводження, та це впливає на частину функціональності решітки, навіть при відновленні форми решітки. Пластик решітки, однак, може поламатися повністю чи частково, та не підлягає після цього лагодженню, тоді як метал решітки не володіє таким критичним недоліком. Пластик, втім, куди легше металу, що не робить вулик більш важким. Та обидві (пластмасова та металева) решітки можуть пошкодитися, якщо ви, дістаючи їх, побачите, що бджоли сильно приклеїли їх воском та прополісом, та проігноруєте необхідність знімати їх м’яко та обережно.
Будь-якому професійному пасічнику, у якого не один вулик, а десятки чи сотні, рано чи пізно знадобляться всі наші товари, а не тільки решітки. Це будуть як супутні речі, такі як ковпачки чи пилковловлювачі (необхідні для операцій з маткою та пилком), так й все, що пов’язано з виробництвом меду безпосередньо: механізми, витратні матеріали, обладнання, одяг пасічника… Звертаючись до нас, ви звертаєтеся до кращого пасічного магазину Харкова та області!